A természettudományos tagozaton már megszokhatták a tanulók, hogy minden hónapban valamilyen téma köré építve iskolán kívüli programon vesznek részt. Április hónap témája biológia különórán a vér volt, zárásként pedig ellátogattunk a ProLabor Kft. kisújszállási laboratóriumába. Ott bemutatták nekünk, a diagnosztika lépseit, az eszközöket, és azt is megtudhattuk, hogy már nagyon sok vizsgálatot helyben végeznek el. Betekinthettünk a mikroszkópba, megcsodálhattuk az új, modern centrifugát, és a labor vezetője, Németh Mária azt is elmesélte, hogy a mai modern tudománynak köszönhetően nagyon sokféle betegséget ki lehet mutatni vérvétel alapján. Lelkesen mesélt a szakma szépségeiről, a páciensekkel való kapcsolatról, az érdekes esetek kihívásairól. Bizunk benne, hogy tagozatosaink közül is lesz olyan, aki majd egyszer a kisújszállási (vagy akár más városban lévő) diagnosztikai csapat tagja lesz egyszer.