• Víztisztítás – kísérletezős délután a debreceni Agórában

    Víztisztítás – kísérletezős délután a debreceni Agórában

    A természettudományos tagozatosok kiegészülve néhány érdeklődő diákkal ellátogattak az Agóra Tudományos Élményközpontba Debrecenbe. Az interaktív tér önálló felfedezése előtt a kémiai laborban fogadtak bennünket, ahol a tanulók önállóan kísérleteztek, szakvezetés mellett. A víz nagy kincs – ez volt a kísérérletek témája. A szennyeződéstől függően többféle módszerrel próbáltunk vizet tisztítani. Látványos és tanulságos kísérleteket végezhettek el…

    Continue Reading

  • Aranyérem matematikából

    Aranyérem matematikából

    Az idén is részt vehettek tanulóink a Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány által meghirdetett, háromfordulós (iskolai, területi, országos) Zrínyi Ilona Matematikaversenyen. A második, vármegyei fordulót követően a héten sor került Mezőtúron a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei eredményhirdetésre, melyre Balogh Bálint 10TC osztályos tanulónk kapott meghívást. Bálint a technikumi kategóriában a 10. évfolyamon első helyezést ért el. Szeretettel gratulálunk kimagasló eredményéhez,…

    Continue Reading